Obilježili smo Dan ružičastih majica
Autor: Administrator , 1. 3. 2018.

Zadnja srijeda u mjesecu veljači je, kako u našoj školi, tako i na nacionalnoj razini bila u znaku ružičastih majica. Dan ružičastih majica je program prevencije vršnjačkog nasilja, jer smo svjesni činjenice da je nasilje, bilo kojeg oblika, svakodnevno prisutno u svim okruženjima. Inicijativa podrške svim zlostavljanima na bilo koji način i ideja prevencije nasilja je krenula 2007. godine u Kanadi, nakon što je u jednoj školi žrtva nasilja bio dječak koji je na prvi dan škole došao u ružičastoj majici. Nositelj cijele ideje u Hrvatskoj je Centar za edukaciju i prevenciju nasilja iz Đakova. Naša škola je dan obilježila tako što su učenici marljivo pripremili plakate i ukrasili školu porukama protiv nasilja, a učitelji su nosili ružičaste majice. U fotogaleriji možete vidjeti učeničke radove.

Vijest pripremila Katarina Papoči