Tjedan Crvenog križa
Autor: Administrator , 12. 5. 2013.

Od 8. do 15. svibnja u Republici Hrvatskoj obilježava se Tjedan Crvenog križa.

Volonteri širom svijeta ove godine obilježavaju 150. obljetnicu postojanja najveće i najstarije svjetske humanitarne organizacije – Međunarodnog pokreta Crvenog križa i Crvenog polumjeseca. Više od 115 milijuna članova diljem svijeta nastoji svojim djelovanjem primijeniti humanitarne ideale te mijenjati svakodnevicu potrebitih. Polovica od 13 milijuna volontera Crvenog križa i Crvenog polumjeseca u svijetu su mladi.

Hrvatski Crveni križ ove godine obilježava 135 godina humanitarnog djelovanja (Zadar, 22. listopada 1878. godine) kao i 20 godina međunarodnog priznanja Hrvatskog Crvenog križa. ( izvor www.hck.hr )

Akciji obilježavanja pridružili su se i naši učenici 6. razreda. 8. svibnja 2013.  članovi ekipe Podmlatka Crvenog križa održali su djeci iz Dječjeg vrtića Topusko pokaznu vježbu pružanja prve pomoći ozlijeđenima.

Učenici osmih razreda  pridružili se akciji nastavljajući rad  na projektu Zdrav za 5!  oslikavanjem kontejnera za prikupljanje starog papira, plastike i stakla.

Pridružite nam se i vi! Prikupite i donesite stari papir, plastiku, staklo, baterije i lijekove, a mi ćemo ih uz pomoć stručnih djelatnika sigurno zbrinuti na za to predviđenim odlagalištima! Hvala što čuvate okoliš i zdravlje!