A  B  C  D  E  F  H  I  J  K  L  M  N  O  P  S  Š  U  V  Z
ili prikaži SVE izraze u rječniku (ukupno: 55 izraza)
prikaži samo izraze, bez opisa

Izraz Opis
Emancipacija

Oslobađanje od podčinjavanja kao „oslobađanje za zrelost i samoodređenje“. Emancipacija teži jednakosti prava i dužnosti svih članova društva. U pedagoškom smislu proklamira odgoj koji teži zrelosti i samoodređenju.

Emancipacija znači i oslobađanje subjekata (npr. mladeži) u ovom društvu iz uvjeta koji ograničavaju njihovu racionalnost i s njom povezanu društvenu djelatnost.

Empatija

Spoznajno-emocionalna sposobnost uživljavanja u položaj druge osobe i sagledavanje svijeta njezinim očima.

E-učenje

(engl. e-learning) je oblik formalnog i neformalnog učenja koje je ostvareno putem Interneta, računalnih mreža, CD-ROM-ova/DVD-a ili drugih sličnih elektronskih i/ili digitalnih tehnologija. Često se koristi kao sinonim za učenje na daljinu.