Obilježili smo pad Vukovara
Autor: Administrator , 19. 11. 2017.

„Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka? Nema leđa jačih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenačkog šaputanja, pridružite se.“ (Siniša Glavašević: Priča o gradu)

Siniša, nismo ga obranili, ali nezaboravljanju podnesene žrtve za Vukovar pridružili smo se i mi – učenici i djelatnici Osnovne škole „Vladimir Nazor“ Topusko. 17. studenoga 2017. godine smo u školskom holu obilježili obljetnicu pada Vukovara 18.11.1991. Čuli smo nekoliko razmišljanja iz pera učenika osmog razreda, a onda u tišini pratili predstavnike razreda da ispred škole iznesu upaljene lampione.

Pamtimo riječi: „Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti. A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste vi!“

Vijest pripremila novinarska grupa s učiteljicom Katarinom Papoči