Mjesec hrvatske knjige 2012.
Autor: Administrator , 31. 10. 2012.

2012. godina je u Europi proglašena godinom  aktivnog starenja  i međugeneracijske solidarnosti.  Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige danas je u Gradskoj knjižnici i čitaonici u Topuskom održano predavanje o međugeneracijskim odnosima kojem su prisustvovali učenici šestih razreda.

Predavačica iz Centra za civilne inicijative Karlovac  je zanimljivim suradničkim pristupom i heurističkim razgovorom  učenike  potaknula  na razumijevanje bioloških karakteristika osoba srednje i starije životne dobi, poštivanje potreba  svojih starijih  ukućana ili ljudi iz susjedstva i okolice te pomoć da aktivnije provode svoje vrijeme.

Naglasila je da ih ne trebamo doživljavati kao „smetnju,  one koji su spori, samo zanovijetaju i nešto prigovaraju“, već kao ljude koji nam svojim iskustvima i savjetima mogu pomoći u teškim situacijama i rješavanju problema s kojima se svakodnevno suočavamo.